Čtvrtek 05. srpna. Svátek má Kristián.

ČEZ: Hlavní body z konferenčního hovoru k výsledkům za 2. kvartál

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

ČEZ řekl, že jeho nová hnědouhelná elektrárna Ledvice a modernizace Prunéřova jsou zpožděné a měly by být dokončeny do poloviny 2014 (místo původního termínu 2013). ČEZ předprodal 90 % výrobní kapacity v roce 2012 za průměrnou cenu nad 52 € za MWh a 36 % kapacity v roce 2013 za průměrnou cenu nad 54 € za MWh. ČEZ během posledních týdnů přerušil zajišťování výroby, protože věří, že cena zemního plynu a emisních povolenek by měla být výše a že trh na nedávné zprávy týkající se regulace emisních povolenek reagoval přehnaně. ČEZ neočekává žádný dopad zátěžových testů jaderných elektráren na výrobu, investice a provozní náklady společnosti.
Celkově potvrzené zpoždění projektů Ledvice a Průnéřova je důvod pro snížení našeho odhadu EBITDA v roce 2013 o jednotky procent. Oceňujeme, že společnost přerušila zajišťování výroby, protože opodstatněné ceny elektřiny vidíme výše. Ačkoli je zpoždění projektů elektráren nepříznivé, vidíme současnou cenu akcií ČEZu na 9,4 násobku očekávaného zisku v příštím roce jako zajímavou. (Petr Bártek (Analytik), brokerjet České spořitelny)

Ranní komentář: Americké trhy přerušily růstovou sérii z předchozích dní
Včera americké akciové indexy přerušily růstovou sérii z posledních 3 dní (S&P 500 -0,97 %, Nasdaq +1,88 %) vlivem slabšího růstu HDP v SRN a návrhem (vyplývajícím ze schůzky Sarkozyho a Merkelové) zavést daň z finančních transakcí a odmítnutí zavedení euro dluhopisů kvůli zatím nedostatečné hospodářské integraci EMU. Červencová průmyslová výroba svým 0,9% meziměsíčním nárůstem překonala očekávání trhu (oč. +0,5 % m/m) i vlivem vyššího než očekávaného nárůstu využití kapacit (na 77,5 %). Své kvartální výsledky zveřejnily například společnosti Home Depot (očištěný zisk na akcii 0,86$ proti oč. 0,8$), Wall-Mart (1,09 $ proti oč. 1,08$; společnost zvýšila výhled letošního zisku na akcii na 4,41 až 4,51$) a Dell (0,54 $ proti oč. 0,49$; společnost ale snížila výhled letošního růstu tržeb na 1 až 5%). V 14:30 SEČ vychází červencový index cen výrobců (oč. +0,1 % m/m; jádrový index +0,2 % m/m). Dnes své kvartální výsledky zveřejňuje například strojírenská firma Deere & Co (oč. očištěný zisk na akcii 1,67 $). Asijské akciové indexy se obchodovaly smíšeně (Nikkei 225 -0,49 %, Hang Seng +1,34 %). V Japonsku se relativně nejlépe dařilo finančnímu sektoru a naopak nejvíce klesal sektor ropa a plyn. V 11h SEČ se zveřejňuje červencový index spotřebitelských cen v EMU (oč. +2,5 % r/r; jádrový index +1,6 % r/r). Evropské akciové indexy otevírají mírným oslabením. Na pražské burze očekáváme otevření v blízkosti včerejšího závěru. (Martin Krajhanzl (Analytik), brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.