Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

ČEZ: Elektrárna Dukovany II požádala o vydání územního rozhodnutí pro nový jaderný zdroj

01.06.2021 | 15:32 0 Komentářů

Elektrárna Dukovany II, dceřiná firma společnosti ČEZ, dnes požádala o vydání územního rozhodnutí pro Nový jaderný zdroj v lokalitě Dukovany. Dokumentace byla předána Stavebnímu úřadu v Třebíči.

Elektrárna Dukovany II dnes požádala o vydání územních rozhodnutí pro nový jaderný zdroj v lokalitě Dukovany. Podklady a dokumentaci, jejichž příprava trvala přes dva roky a podílelo se na ní zhruba 70 odborníků, byly předány Stavebnímu úřadu v Třebíči. V rámci přípravy stavby nového jaderného zdroje se tak jedná o novou etapu.

Tisková zpráva dále zdůrazňuje, že se jedná o správní řízení, které nemá přímou souvislost s výběrem dodavatele, jde však v souladu se schváleným harmonogramem příprav.

„Postupujeme v souladu s harmonogramem, kdy na sebe jednotlivé etapy navazují. Stávající trend evropské energetiky potvrzuje naše původní předpoklady, že stabilní, a především bezemisní významný zdroj budeme v příštích desetiletích nutně potřebovat. A my děláme vše pro to, abychom i v budoucnu byli mezi moderními a úspěšnými energetickými firmami,“ cituje tisková zpráva předsedu představenstva a generálního ředitele ČEZ Daniela Beneše.

Územní řízení probíhá dle stavebního zákona a navazuje na proces posuzování vlivů nového zdroje na životní prostředí (EIA). Týká se dvou až dvou bloků s maximálním výkonem do 2400 MWe.

„Aktuálně počítáme se stavbou jednoho bloku, ale řízení, jež na sebe navazují, se od začátku týkají dvou výrobních jednotek. Navíc nám tento postup dává možnost se případě operativně rozhodnout o změně záměru, pokud by to situace vyžadovala,“ doplňuje generální ředitel Elektrárny Dukovany II, Petr Závodský.

Kompletní tisková zpráva společnosti ČEZ je k dispozici zde.

Akcie společnosti ČEZ na pražské burze rostou o 0,64 % na 630,00 Kč. Na burze RM-SYSTÉM posilují o 0,32 % rovněž na 630 Kč.

Zdroj: ČEZ

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.