Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

ČEZ dnes ukončil plánovanou odstávku na 4. bloku Dukovan. Odstávka skončila o 10 dní dříve.

02.11.2018 | 10:48 0 Komentářů

ČEZ dnes spustil čtvrtý blok Dukovan a ukončil tak plánovanou odstávku, která trvala od konce letošního srpna. Společnost to uvedla ve své tiskové zprávě.

Podle dřívějších informací ze systému REMIT (kde ČEZ uvádí harmonogramy svých odstávek na jaderných elektrárnách) měla být odstávka čtvrtého bloku ukončena až 12. listopadu. ČEZu se tak podařilo spustit tento blok o deset dní dříve, což hodnotíme mírně pozitivně. Po určitých mírných problémech, kdy ČEZ zejména v dubnu, ale i v první polovině července vykazoval v dukovanské elektrárně neplánované výpadky se zdá, že výroba z jádra bude mít ve druhém pololetí plynulejší charakter. Už ČEZem pravidelně zveřejňovaná čísla napovídají, že produkce z jádra by se ve 3Q 2018 měla pohybovat poblíž 6,85 TWh, což by znamenalo solidní meziroční nárůst o 5,3 % (přesná čísla budou známa 8. listopadu, kdy ČEZ zveřejní své hospodaření za 3Q 2018).

V posledním letošní čtvrtletí by se podle našich odhadů mohla výroba z jaderných elektráren pohybovat kolem 8,1 TWh (+1 až 2 % y/y) a ČEZ by tak nakonec přeci jen mohl naplnit svůj letošní cíl produkce ve výši 29,8 TWh, když náš odhad byl zejména pod vlivem výše zmíněných neplánovaných odstávek posazen mírně níže na hladinu 29,5 TWh.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.