Pátek 22. října. Svátek má Sabina.

ČEZ chce po společnosti Škoda JS miliardy korun kvůli odstavení bloků jaderné elektrárny Dukovany

28.06.2016 | 11:37 0 Komentářů

Energetická společnost ČZ poslala společnosti Škoda JS předžalobní výzvu k úhradě několika miliard korun jako náhradu ušlého zisku kvůli odstávkám jaderné elektrárny Dukovany, reportuje Český rozhlas. Škoda JS vinu odmítá.

Podle informací Radiožurnálu by se mělo jednat o sumu kolem 3,5 mld. Kč. Daniel Beneš, ředitel ČEZu, dříve uvedl, že loňské odstávky vynucené chybnými kontrolami svarů potrubí ČEZ přišly na 2,5 mld. Kč. Některé bloky však budou odstaveny také letos a v příštím roce.

Mluvčí společnosti ČEZ, Barbora Půlpánová, potvrdila zaslání výzvy, výši požadované sumy ovšem nechtěla upřesnit s ohledem na probíhající jednání.

Škoda JS měla na starosti správu zařízení elektráren. Na pořízení rentgentových snímků, které se později ukázaly jako problematické, si však najala další firmu. Mluvčí společnosti Škoda JS uvedl, že společnost odpovědnost odmítá a nebude nic platit.

Společnost ČEZ na konci roku podala trestní oznámení na neznámého pachatele s podezřením na podvod. Druhé oznámení podal Státní úřad pro jadernou bezpečnost s podezřením na poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení z nedbalosti.

Akcie ČEZu (BAACEZ) dnes rostou o 2,9 % na 407,5 Kč.

Zdroj: Český rozhlas, Česká tisková agentura

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.