Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

ČEZ bude s čínskými firmami spolupracovat v oblasti jaderné, ale i obnovitelné energetiky a sítí

31.03.2016 | 09:56 0 Komentářů

Aliance české energetiky v čele se společností Škoda Praha ze Skupiny ČEZ včera podepsala memorandum o spolupráci na jaderných projektech. Škoda Praha také podepsala dohodu o spolupráci na projektech v oblasti rozvoje sítí a obnovitelných zdrojů.

Aliance české energetiky v čele se společností Škoda Praha ze Skupiny ČEZ včera podepsala memorandum o spolupráci s čínskou společností China General Nuclear Power Group (CGN). Čtrnáct českých společností sdružených v Alianci, která vznikla v loňském roce, se tak bude moci lépe zapojit do projektů, které čínské společnosti realizují na třetích trzích. Škoda Praha podpoří jadernou společnost CNPEC, dceřinou společnost CGN, při certifikaci reaktoru generace III+ dle evropských požadavků.

Škoda Praha také podepsala dohodu s čínskou skupinou Pinggao, se kterou bude ve střední a východní Evropě, v Mongolsku a Číně rozvíjet projekty v oblasti čistých energií, výstavby sítí a elektráren, zejména solárních a větrných. Objem investic se může pohybovat v řádu desítek miliard korun.

Akcie ČEZu (BAACEZ) aktuálně rostou o 0,05 % na 419,2 Kč.

Zdroj: ČEZ

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.