Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

ČEZ a vláda podepsaly memorandum o spolupráci na Gigafactory, již probíhá jednání s investory

27.07.2021 | 11:38 0 Komentářů

Skupina ČEZ a česká vláda podepsaly memorandum o spolupráci na Gigafactory, továrně k výrobě baterií pro elektromobily. Vláda jedná s investory, v pokročilé fázi je jednání s Volkswagen a LG.

Skupina ČEZ společně s českou vládou podepsaly memorandum o spolupráci na Gigafactory, továrně k výrobě baterií pro elektromobily. Optimistický scénář předpokládá otevření továrny v roce 2025, řekl CEO společnosti ČEZ Daniel Beneš.

Česká vláda již jedná s mezinárodními společnostmi, které by se mohly stát součástí konsorcia k financování projektu. ČEZ bude též členem tohoto konsorcia. Dle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka je již na pokročilé úrovni jednání se společnostmi Volkswagen a LG.

ČEZ se zároveň hýbe kupředu v projektu tězby lithia k výrobě baterií v oblasti Cínovce v Krušných horách. Dle Beneše by produkce mohla začít v roce 2025 a měla by poskytnout okolo 22 tisíc tun hydroxidu lithného, což by pokrylo výrobu továrny v hodnotě okolo 30 gigawatt-hodin baterií.

Akcie skupiny ČEZ (BAACEZ) na pražské burze rostou o 0,59 % na 594,50 Kč. Na burze RM-SYSTÉM rostou o 0,51 % na 595,50 Kč.

Zdroj: Bloomberg

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.