Neděle 19. září. Svátek má Zita.

CETV by chtěla spustit 1-2 nové kanály na Slovensku

30.11.-0001 | 00:00 0 Komentářů

TV Markíza (CETV) by ráda na Slovensku během dvou let spustila 1 až 2 nové kanály (ČTK). To není pro trh překvapivá zpráva vzhledem k multikanálové strategii CETV. CETV nedávno na Slovensku spustila relativně úspěšný kanál TV Doma zaměřený na ženy, který má podíl na sledovanosti 3%. (Václav Kmínek, Analytik, brokerjet České spořitelny)

ČEZ obnovil práce na větrném parku v Rumunsku
ČEZ obnovil práce na svém větrném parku v Rumunsku, který by měl být dokončen v roce 2012 (ČEZ, Reuters).
Zpráva pochází z výroční zprávy ČEZu, která byla včera zveřejněna. Dokončení větrného parku jsme očekávali o rok později. Proto vnímáme zprávu lehce pozitivně. (Petr Bártek, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Evropské indexy začínají den mírným poklesem
Včera americké akciové indexy během obchodování postupně odevzdávaly počáteční zisky vyvolané zprávou o smrti nejhledanějšího teroristy světa (S&P 500 -0,18%, Nasdaq -0,33%). Dubnový index nákupních manažerů ve výrobě sice zaznamenal mírný meziměsíční pokles na 60,4b., ale i tak se udržel nad konsensem trhu (oč. stále nadprůměrných 59,5b.). Během dne své kvartální výsledky zveřejňují například společnosti: Mastercard (oč. upravený zisk na akcii 4,09$), Pfizer (oč. 0,58$) a First Solar (oč. 1,16$). V 14:30 SEČ se zveřejňují březnové tovární zakázky (oč. +2% m/m) a v 23h SEČ počty v dubnu prodaných aut (oč. m/m stagnace na 13 mil., přitom v období 2002-2007 se prodeje běžně pohybovaly v rozpětí 16-18 mil. aut). Asijské akciové indexy oslabovaly. V Japonsku se dnes neobchodovalo (Kospi -1,27%, Hang Seng +0,19%). V Jižní Koreji nejvíce posilovaly síťové sektory a naopak nejvíce oslaboval sektor ropa a plyn. Evropské akciové indexy začínají obchodování mírným poklesem. V 11h SEČ vychází březnový index cen výrobců (oč. +0,7% m/m; +6,6% r/r). Na pražskou burzu by se mělo vrátit aktivnější obchodování poté, co se v pátek a v pondělí ve Velké Británii neobchodovalo. Index pražské burzy začíná den mírným poklesem. (Martin Krajhanzl, Analytik, brokerjet České spořitelny)

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.