Středa 03. března. Svátek má Kamil.

CETIN by se mohl vrátit na burzu, PFF uvažuje o IPO

16.02.2021 | 16:14 0 Komentářů

Skupina PPF, jejíž majoritním vlastníkem je nejbohatší Čech Petr Kellner, zvažuje primární úpis akcií telekomunikační společnosti CETIN, ve které drží 100% podíl. Mluvčí skupiny PPF Jitka Tkadlecová uvedla, že PPF vybrala banky, které by se na vstupu společnosti na burzu mohly podílet. Celá transakce by mohla CETIN ocenit přibližně na 4 mld. EUR (103 mld. Kč).

„Můžeme potvrdit, že skupina PPF zvažuje jako jednu z možností primární úpis akcií“, prohlásila Tkadlecová. PPF dále také zmínila, že investici do CETINu považuje za dlouhodobou a strategickou. Případný primární úpis neznamená, že skupina PPF opouští sektor telekomunikačních služeb, dodala nakonec mluvčí.

Agentura Bloomberg uvedla, že bankami, se kterými PPF spolupracovala, mají být BNP Paribas, Morgan Stanley a Société Générale.

Společnost CETIN působí v České republice jako největší provozovatel datové a komunikační sítě s více 45 tisíci kilometry kabelů z optických vláken.

O vytěsnění minoritních akcionářů rozhodla valná hromada 3. prosince 2015 na žádost většinového vlastníka PPF, který kdysi disponoval 95 % akcií. Cena akcie, za kterou minoritní akcionáři museli akcie prodat činila 172,40 Kč za jednu akcii.

 

Zdroj: Reuters, Bloomberg

Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.