Úterý 26. ledna. Svátek má Zora.

České Radiokomunikace pokračují v žalobě za více jak 3 mld. Kč

17.09.2012 | 11:28 0 Komentářů

Dle agenturních zpráv společnost České Radiokomunikace zažalovala společnost Telefónica CR o zhruba 3,1 mld. Kč. Předmětem žaloby je zneužití dominantního postavení při poskytování internetového připojení. V podstatě se jedná o pokračování již dříve započatého soudního sporu.

Investoři úzce sledují podobné kroky, protože ve hře je stále rozhodování o mimořádné dividendě ve formě snížení základního jmění (13 Kč/akcii), která by měla být vypořádána na přelomu října a listopadu. Námitky věřitelů by měly být ukončeny v nejbližších týdnech. Nedomníváme se, že by pokračování zmíněného soudního sporu mělo mít výraznější vliv na toto rozhodování vzhledem k poměru potenciálního nároku plynoucího ze soudního sporu (3,1 mld. Kč) a velikostí základního jmění (63 mld. Kč) Telefonicy CR. Nicméně žádné bližší vyjádření či prohlášení není k dispozici, a tudíž mohou na trhu vznikat spekulace ohledně vyplacení zmíněné mimořádné dividendy či jejím potenciálním časovém posunu.

K samotnému soudnímu sporu doposud Telefonica CR nevytváří žádné rezervy, což svědčí o postoji a právním názoru společnosti. Současně případnou dodatečnou finanční potřebu vyplývající z případného nároku nehodnotíme jako rizikovou pro výhled na budoucí očekávanou distribuci volných zdrojů směrem k akcionářům. Důvodem je silná finanční pozice společnosti podpořená téměř nulovým zadlužením (4,8 % úročný dluh k vlastnímu jmění) společně se solidní tvorbou volných peněžních prostředků (21,8 mld. Kč EBITDA 2011).

Celkově se domníváme, že zpráva může potenciálně přinést lehkou nervozitu na trhu, ale nepovažujeme ji za překvapivou ani měnící náš náhled na aktuální dění či fundament společnosti.

Zdroj: J&T Banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.