Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Česká zbrojovka Group: Změny v představenstvu a dozorčí radě

31.05.2021 | 09:32 0 Komentářů

Společnost Česká zbrojovka v souvislosti s dokončením akvizice společnosti Colt Holding a potřebou přizpůsobit řízení podniku nové struktuře oznámila změny týkající se složení představenstva a dozorčí rady společnosti.

Dosavadního předsedu dozorčí rady René Holečka, který je zároveň většinovým vlastníkem společnosti nahradí 1. července 2021 dle návrhu valné hromady současný prezident a předseda představenstva České zbrojovky Lubomír Kovařík. Toho na pozici předsedy představenstva vystřídá Jan Drahota, dosavadní místopředseda představenstva a finanční ředitel společnosti.

Ve své budoucí roli v dozorčí radě se bude Lubomír Kovařík i nadále soustřeďovat na strategický rozvoj a celkové směřování skupiny CZG, včetně upevňování vnějších vztahů s klíčovými partnery. Jan Drahota převezme kompetenci exekutivního řízení skupiny a dalšího rozvoje.

V souvislosti s uvedenými změnami jmenovala dozorčí rada České zbrojovky novými členy představenstva skupiny CZG Dennise Veilleuxe, prezidenta a generálního ředitele Colt Holding Company,  a Jana Holečka, člena představenstva a obchodního ředitele České zbrojovky.

Akcie Česká zbrojovka na trhu pražské burzy (BAACZGCE) po úvodu rostou o 0,95 % na 426 Kč. Na trhu RM-SYSTÉM se akcie obchodují beze změny na 424 Kč.

Zdroj: Česká zbrojovka Group

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.