Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Česká zbrojovka Group oznámila akvizici firmy Colt, zaplatí za ni 220 mil. USD a vydá nové akcie

12.02.2021 | 08:44 0 Komentářů

Česká zbrojovka Group večer oznámila uzavření smlouvy na nákup amerického výrobce zbraní Colt. Zaplatí za něj 220 mil. USD a vydá přes milion nových akcií s dalším navýšením na základě hospodaření.

Česká zbrojovka Group večer oznámila uzavření smlouvy na koupi 100% podílu ve společnosti Colt Holding Company, mateřské společnosti amerického výrobce zbraní Colt’s Manufacturing Company. O jednání jsme dříve informovali zde a zde.

Společnost za podíl zaplatí 220 mil. USD v hotovosti a dále vydá nových 1 098 620 akcií. Až stejný počet akcií také dodatečně vydá na základě plnění předem stanovené hodnoty hrubého provozního zisku EBITDA v letech 2021 až 2023. Aktuálně má CZG emitováno 32,638 mil. akcií.

„Na základě tohoto strategického kroku získá CZG další významné výrobní kapacity ve Spojených státech amerických a v Kanadě a rozšíří svou celosvětovou zákaznickou síť. Colt je dlouhodobým dodavatelem americké armády (spolupráce se datuje víc jak 175 let zpátky) a prostřednictvím své kanadské dceřiné společnosti taktéž výhradním dodavatelem malých zbraní vojenským složkám v Kanadě,“ uvádí společnost v prohlášení.

„Toto spojení je strategickým krokem pro obě společnosti. Akvizice společnosti Colt, ikonické značky a etalonu na trhu ozbrojených složek i na civilním trhu v celosvětovém měřítku, přesně zapadá do naší strategie stát se lídrem v odvětví výroby střelných zbraní a klíčový partnerem pro ozbrojené složky,“ uvedl pro Hospodářské noviny Lubomír Kovařík, prezident společnosti Česká zbrojovka Group.

Podle HN bude mít skupina dohromady tržby přesahující 600 mil. USD, respektive přes 12 mld. Kč. Sama CZG v roce 2019 dosáhla tržeb 5,959 mld. Kč a při IPO indikovala, že v roce 2020 dosáhne 6,15-6,45 mld. Kč.

Podrobnosti společnost zveřejní na konferenčním hovoru pro investory a analytiky.

Akcie Česká zbrojovka Group (BAACZGCE) obchodují na pražské burze a na burze RM-SYSTÉM, kde včera uzavřely na 360 Kč.

Zdroj: Česká zbrojovka Group

Jan Tománek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.