Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Česká zbrojovka dodá samopaly pro hongkongskou policii

16.02.2021 | 14:37 0 Komentářů

Uherskobrodský výrobce střelných zbraní Česká zbrojovka získal zakázku na dodání jednoho tisíce kusů samopalů pro hongkongskou policii. Původně měla své modely samopalů SIG516 dodat americká továrna společnosti SIG Sauer, vzhledem k zákazu vývozu zbraní z USA do Hongkongu však musel být obchod zrušen.

Scorpion Evo 3 A1, zdroj: Česká zbrojovka

Scorpion Evo 3 A1, zdroj: Česká zbrojovka

Hongkongská policie se tak rozhodla nahradit německého výrobce Českou zbrojovkou, která tak dodá do jednoho z nejvýznamnějších ekonomických a obchodních center tisíc samopalů s názvem Scorpion Evo 3 A1. Českými zbraněmi tamní policie nahradí německé modely MP5 od firmy Heckler & Koch.

Blíže neidentifikovaný hongkongský expert na střelné zbraně označil české „Škorpiony“ za dobrou alternativu k modelům MP5 a MPX, které disponují osvědčenou spolehlivostí na bitevním poli. Použitelné jsou dle něj spíše při střelbě na kratší vzdálenost či v uzavřených areálech, na vzdálenosti 30 metrů a delší nejsou příliš efektivní.

Minulý týden Česká zbrojovka oznámila nákup americké společnosti Colt. Pohled analytika na oznámenou akvizici je k přečtení zde.

 

Zdroj: Hong Kong Free Press, E15

Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Michal Fric
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.