Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Česká společnost eMan uzavřela dohodu o dodání softwaru s Volkswagen v hodnotě 4,5 mil. EUR

08.06.2021 | 08:40 0 Komentářů

Český dodavatel softwaru eMan uzavřel rámcovou dohodu s automobilkou Volkswagen o dodávání IT služeb. Celková hodnota smlouvy činí 4,5 mil. EUR (přibližně 114,5 milionů korun).

Rámcová dohoda o dodávání softwaru

Český dodavatel softwaru eMan uzavřel rámcovou dohodu s automobilkou Volkswagen o dodávání IT služeb včetně vývoje „chytrých“ uživatelských aplikací. Celková hodnota smlouvy činí 4,5 mil. EUR (přibližně 114,5 milionů korun). Pro společnost eMan jde o jednu z největších zakázek roku, poskytované služby mají být poskytnuty přímo pro značku Volkswagen (ne např. pro Škodu).

„Všechny projekty jsou určeny exkluzivně pro značku Volkswagen. Do budoucna ale nevylučujeme i přesah mezi další značky vlastněné skupinou,“ dodává Jan Kučera z eManu, ředitel divize společnosti, pod kterou zakázka spadá.

Dodávaný software bude zajišťovat služby v oblasti konektivity vozidla, tedy propojení informačních a komunikačních technologií mezi uživatelem a vozem. Příkladem takových funkcí je vzdálené ovládání automobilu, kontrola množství paliva či stav baterií.

O společnosti eMan

Společnost eMan je předním českým dodavatelem softwaru se specializací na vývoj mobilních a webových aplikací a související služby, jako jsou UI/UX design, podpora a servis, outsourcing IT specialistů a poskytování konzultací. Zaměřuje se především na klienty z oblasti automobilového průmyslu, energetiky, bankovnictví, pojišťovnictví, průmyslu a služeb.

Důležitým milníkem pro eMan byl vstup na pražskou burzu , který se odehrál 31. srpna 2020. Společnost upsala na trhu START 914 tisíc akcií v celkové hodnotě 46,6 milionů korun. Od vstupu na burzu se cena akcií společnosti vyšplhala na současných 84 korun a dosáhla tak již 64% zhodnocení.

Akcie společnosti eMan včera na pražské burze uzavřela při nezměněné pozici při ceně 84 Kč za akcii. Akcie automobilky Volkswagen uzavřely na Frankfurtské burze s poklesem o 0,50 % na 238,80 EUR.

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.