Středa 19. května. Svátek má Ivo.

Česká rafinérská se dohodla na podmínkách přepravy ropy se společností Mero, o tarifech se jedná

04.01.2016 | 10:06 0 Komentářů

Česká rafinérská ze skupiny Unipetrol oznámila dohodu ohledně podmínek přepravy a skladování ropy se státní společností Mero. O přepravním tarifu se nadále jedná.

Zástupci společností Česká rafinérská a Mero ČR podepsali novou smlouvu na dobu neurčitou, která bude upravovat podmínky přepravy ropy do České republiky ropovody IKL a Družba od 1. ledna 2016.

Smluvní strany zároveň prodloužily jednání ohledně přepravního tarifu za přepravu ropy do 31. března 2016.

„Smlouva je úspěšným vyústěním dlouhých jednání, která trvala od roku 2010 a která jak doufám brzy skončí dohodou nad přepravními tarify,“ řekl Marek Switajewski, generální ředitel Unipetrolu.

„Dlouhá a málo úspěšná jednání probíhající mezi oběma společnostmi od roku 2010 nabrala ztracenou energii s příchodem nového vedení do společnosti MERO ČR počátkem roku 2015,“ uvádí tisková zpráva společnosti Mero.

Prostřednictvím Družby je dopravována Ropa z Ruska do litvínovské rafinerie, ropovod IKL zásobuje kralupskou rafinerii. Česká rafinérská v polovině prosince oznámila prodloužení smlouvy se společností Transpetrol, která spravuje část ropovodu Družba na území Slovenska.

Akcie společnosti Unipetrol (BAAUNIPE) dnes ztrácí 0,9 % na 158,5 Kč.

Zdroj: Česká rafinérská, Mero ČR

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.