Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

CEO VW: Německo by pro Teslu mohlo být vhodnější lokalitou, než je současná Kalifornie

19.11.2019 | 10:18 0 Komentářů

Generální ředitel Volkswagenu je stále přívětivější k Elonu Muskovi. Dle jeho slov by Německo mohlo být vhodnější lokalitou pro americkou automobilku, než je současná Kalifornie. Tesla se v současnosti chystá postavit novou výborní halu na předměstí Berlína, což bude již druhá továrna mimo Spojené Státy.

Generální ředitel Volkswagenu, který v poslední době zaujímá stále přátelštější vztah k CEO Tesly Elonu Muskovi uvedl, že Německo by pro Teslu mohlo být ještě vhodnější lokalitou k produkci vozů než současná Kalifornie.

„Po čem se Tesla pravděpodobné poohlíží je kvalitní prostředí a infrastruktura k tomu, aby mohla produkovat kvalitní vozy. To je typičtější obrázek pro Německo než pro západ Spojených Států,“ uvedl CEO Volkswagenu Herbert Diess.

Elon Musk v minulém týdnu oznámil, že Tesla postaví továrnu na výrobu aut a baterii na předměstí Berlína plus inženýrské a designové centrum. Továrna v Německu by tak byla již druhou mimo Spojené Státy. Výroba aut v Šanghajské továrně je již na spadnutí a Kalifornská pokračuje ve svém provozu. Výstavba nových hal neznamená plány k uzavření té stávající v Americe.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.