Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

CEO společnosti Constellation Brands bude odstupovat ze své role

18.10.2018 | 12:14 0 Komentářů

Constellation Brands oznámila, že Rob Sands, CEO společnosti, bude 1. března roku 2019 odstupovat ze své role výkonného ředitele a stane se výkonným předsedou. Roli převezme od svého bratra Richarda, který bude výkonným místopředsedou. Firma se zabývá výrobou piva a vína a v poslední době se začala také soustřeďovat na marihuanový business.

Jeho nástupce, Bill Newlands, bude prvním výkonným ředitelem, který přichází řídit společnost zvenčí. Součástí Constellation Brands se stal v roce 2015 a od roku 2017 je provozním ředitelem.

Jedním z úkolů, kterým bude Bill Newlands čelit je pomoci společnosti proniknout na trh s marihuanou, který se díky rozšiřující legalizaci marihuany rozrůstá, což podnítilo i několik dalších společností, které se zabývají produkcí potravin či nápojů, více se o toto téma zajímat.

V srpnu investovala Constellation Brands téměř 4 miliardy dolarů, aby zvýšila svůj podíl v kanadské společnosti Canopy Growth, která marihuanu produkuje.

Výkaz hospodaření společností, který vydala zhruba před dvěma týdny, je k dispozici zde.

Společnost je možné obchodovat na newyorské burze, kde se v předburzovní fázi aktuálně pohybuje s mírným posílením 0,1 % za cenu 227,2 USD/akcie.

Zdroj: Financial Times

David Halman, Fio banka, a.s.

David Halman, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.