Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

CEO Goldman Sachs brání Apple Card před nařčením ze sexismu

21.11.2019 | 13:16 0 Komentářů

Hlava americké investiční banky brání Apple Card před nařčením některých klientů, že je karta sexistická. Ta údajně některým ženám nabízí nižší kreditní limit než mužům za jinak stejných podmínek.

Generální ředitel Solomon investiční banky Goldman Sachs odmítnul nařčení ohledně diskriminace žen při stanovování kreditních limitů na kreditních kartách od Applu. „V určování výše kreditního limitu pohlaví nehraje žádnou roli,“ uvedl. „Není pochyb o tom, že odlišní žadatelé mohou dostat odlišné podmínky, ale to může být způsobeno řadou faktorů,“ dodal.

Solomonova sebejistá obrana signalizuje důvěru v nastavení systému a jeho obstojnost před některými zákonodárci USA, včetně demokratické kandidátky na prezidenta Elizabeth Warrenové.

Se stížností na „sexistický program“ přišel jako první programátor a spisovatel David Heinemeier Hansson. Ten popsal, že se svou ženou odevzdávají společné daňové přiznání, manželi jsou dlouho, a přesto jeho žena dostala 20krát nižší limit pro utrácení na své Apple Card.

Více o Apple Card naleznete v našem v našem předešlém článku.

Akcie Apple v před-obchodní fázi posilují o 0,51 % na 264,52 USD.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.