Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

CEO farmaceutické společnosti Valeant upozornil na možná rizika výsledků dvou klíčových divizí

10.11.2015 | 16:17 0 Komentářů

CEO Michael Pearson v současné době sledované farmaceutické společnosti Valeant (VRX) upozornil na rizika horších finančních výsledků dvou klíčových divizí.

Pearson řekl, že divize dermatologie by mohla zaznamenat významný dopad kvůli přerušení obchodních vztahů s prodejcem speciálních léků Philidor. Právě pomocí této lékárny se měly podle Citron Research uměle navyšovat tržby. Akcie od analýzy Citron Research odepsaly přibližně o 50 %.
CEO na konferenčním hovoru oznámil, že 190 mil. dolarů (6,8 %) z tržeb ve 3Q pocházelo právě skrz lékárnu Philidor. CEO rovněž obhajoval prodej léků skrz lékárny, které prodávají speciální léky, protože někteří lékaři tento typ lékáren preferují. Tradiční lékárny nemusí pacientům některé léky poskytnout, které poskytují právě ty jako Philidor.

Druhá divize, která by měla být pod tlakem, je neurologie. Minulý měsíc společnost oznámila, že by mohla rozprodat aktiva, které jsou více závislé na růstu cen léků. Právě rostoucí ceny léků jsou v USA v posledních měsících pod politickým tlakem.

Podle Pearsona by měl být růst tržeb v příštím roce velmi příznivý, nicméně v krátkém období společnost čekají těžké časy. Akcie od léta ztratily až 70 %, na druhé straně stále za 5 let akcie jsou výše o 203 %.

Valeant Pharmaceuticals Intern (VRX) -2,2 % na 83,57 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 28,5 P/E 33,9
Vývoj za letošní rok (%) -41,6 Očekávané P/E 7,2
52týdenní minimum (USD) 73,3 Prům. cílová cena (USD) 194,1
52týdenní maximum (USD) 263,8 Dividendový výnos (%)

 Zdroj: Financial Times

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.