Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

CEO Facebooku Zuckerberg byl v říjnu na nezveřejněné schůzce s Trumpem; přítomný měl být také Thiel

21.11.2019 | 13:21 0 Komentářů

CEO Facebooku Mark ckerberg byl v říjnu na nezveřejněné schůzce v Bílém domě, kde se sešel s Donaldem Trumpem e jeho ženou Melanií. Přítomný měl být také člen představenstva Peter Thiel. S infomrací přišel server NBC News, na jehož dotaz Facebook schůzku Zuckerberga následně potvrdil.

Největší sociální síť světa informovala v návaznosti na dotaz NBC News, že CEO společnosti Mark Zuckerberg (a dle neoficiálních informací také člen představenstva Peter Thiel; toto však Facebook nepotvrdil) se v říjnu setkal na nezveřejněné večeři v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.

Setkání se událo, když byl Zuckerberg hovořit před americkými zákonodárci v minulém měsíci (slyšení se týkalo zejména kryptoměny Libra). „Marek přijal pozvání na večeři s prezidentem a první dámou v Bílém domě, tak jak je to běžné pro CEO velké americké společnosti,“ informoval tiskový mluvčí Facebooku o schůzce Zuckerberga ve Washingtonu. Anonymní zdroj blízký situaci posléze informoval, že se schůzky zúčastnil také Thiel.

Informace o tom, proč schůzka nebyla komunikována směrem k veřejnosti či jaká témata se na ní probírala, zveřejněna nebyla. Bílý dům odmítnul zprávu komentovat.

Jednalo se o druhé setkání Zuckerberga s Trumpem v průběhu jednoho měsíce. Předtím se setkali v Oválné pracovně v září.

Akcie Facebooku se dnes v pre-marketu obchodují v mírném záporu (-0,17 %).

 

Zdroj: NBC News

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.