Čtvrtek 21. ledna. Svátek má Běla.

CEO Deutsche Bank se chystá investovat 15 % svého měsíčního příjmu do akcií banky

02.09.2019 | 15:06 0 Komentářů

Generální ředitel Deutsche Bank drží slovo a chystá se nakupovat akcie Deutsche Bank za 15 % svého příjmu až do konce svého angažmá.

Generální ředitel Deutsche Bank drží slib a investuje 15 % svého měsíčního příjmu do akcií Deutsche Bank se začínající částkou první investice ve výši 22 144 euro ke dni. Informace vyplývá ze zprávy banky. Tento krok jde za standardní praktiky v německých společnostech, ve kterých jsou seniorní ředitelé často odměňování akciemi společnosti jako část jejich bonusů.

Christian Sewing (Deutsche bank CEO) na začátku roku odstartoval největší restrukturalizaci v historii banky po tom, co jeho předchůdci neuspěli v pokusu navrátit banku zpět do ziskovosti. Banka ještě musí přesvědčit investory, že je schopna navrátit se k navyšujícím se tržbám v oblastech, které si chce udržet a že je schopna splnit své cíle.

Program nákupu akcii ze strany Sewinga běží od prvního září do posledního dne roku 2022 (podle toho, do kdy setrvá na své pozici).

Deutsche Bank vyplácí Sewingovi ročně hrubou mzdu ve výši 3,4 mil. euro + bonusy. Sewing momentálně drží 73 237 akcii Deutsche Bank.

Akcie Deutsche Bank posilují o 1,16 %.

 

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.