Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Ceny nemovitostí v USA rostou nejrychleji od února 2006, analýza EUR/USD

28.01.2014 | 17:15 0 Komentářů

Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby nečekaně v prosinci ztratily. Meziměsíční propad o 4,3 procenta byl dokonce největší za posledních 5 měsíců. Po listopadovém 3,4 procentním posílení tak přišla studená sprcha. Ekonomické predikce přitom počítaly s 2,0 procentním nárůstem. Jádrové objednávky očištěné o volatilní složky zažily dokonce největší propad od března, když zpomalily o 1,6 procenta. Jedním z důvodů nevalného výsledku, byl i hluboký propad objednávek (17,5 procenta) na komerční letadla, přičemž v listopadu byl naměřen růst o 21,1 procenta. Ukazatel objednávek zboží dlouhodobé spotřeby je obecně volatilní, a proto na něj trhy výrazněji nezareagovaly.

Ceny domů v amerických metropolích vzrostly podle indexu S&P/Case-Shiller meziročně o 13,7 procenta a naplnily tak tržní očekávání. Znovu šlo o lámání rekordů, protože tento nárůst znamená nejrychlejší tempo od února 2006. Ceny drží nahoře omezená nabídka vhodných pozemků ve velkých městech.. Nejvíce se zdražovalo v Las Vegas, kde ceny poskočily o 23,2 procenta.

Americká spotřebitelská důvěra společnosti Conference Board se zvedla v tomto měsíci na výborných 80,7 bodu a tím překonala očekávání o více, než dva body. Jde tak nejlepší výsledek loňského roku. Průzkum je prováděn mezi 5 000 domácnostmi. Americké akciové indexy reagovaly na tuto informaci velmi pozitivně a Dow Jones posílil o 100 bodů

EUR/USD zůstává sevřeno v konsolidaci mezi odporem 1,37 a podporou 1,3630. Z technického hlediska lze považovat strukturu klesajícího kanálu za platnou a dá se očekávat další oslabení. Nicméně pohybu dolů brání vyjma zmiňované podpory i klouzavý průměr 100 a býčí divergence na MACD, proto se analýza přiklání k neutrálnímu intradennímu výhledu do proražení konsolidace.

 

EURUSD

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.