Pondělí 12. dubna. Svátek má Julius.

Ceny komodit zažily v pondělí volný pád, investoři v nejistotě raději vybrali zisky

18.03.2008 | 13:48 0 Komentářů

Ceny termínový futures na burze v Chicago Board of Trade, ICE, Nymex zaznamenaly obrovské ztráty, většina kontraktů klesla o maximální povolené cenové limity. Ostrý pokles akciového trhu v reakci na přetrvávající krizi úvěrového trhu po převzetí investiční Bear Stearns v USA pobízal investiční fondy a spekulanty opustit pozice a inkasovat v nejistém období zisk.

CRB futures index se propadl o 5%, Reuters/Jefferies CRB index klesl na nejslabší hodnotu od roku 1956. Akvtivní květnový, červencový a listopadový futures sóji spadl na CBOT podruhé o limitní pohyb 50centů, sojový olej a šrot následovaly obilovinu o limit down. Květnový, červencový a prosincový futures kukuřice smazal denní limit o 20centů a většina kontraktů pšenice klesla na všech třech parketech USA o limitní cenu 60centů, futures na rýžizlevnily o maximální limit 50centů. Akciové trhy po otevření znovu prudce klesaly znepokojením že Fed nebude schopen zastavit prohlubující se krizi úvěrového trhu.

Ostrý výprodej zažil trh kávy na burze Intercontinetal Exchange. Květnový a červencový futures klesl o 15%, všechny letošní kontrakty bavlny propadly o limitní cenu 4centů, přední kontrakty kontrakty kakaa ztratily více jak 6%, nebo 174 dolarů. Aktivní futures ropy WTI zaznamenal největší korekci všech dob když se intradenně propadal o 7dolarů aby nakonec uzavřel se ztrátou $4,53 na $105,68 za barel.

Zdroj: IQ Trade

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.