Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Ceny domů v USA silně rostou

29.01.2013 | 16:00 0 Komentářů

Ceny jednogeneračních domů ve 20 amerických městech vzrostly v listopadu v meziročním měření o 5,5 procenta. Dosáhly tak nejsilnějšího růstu za posledních 6 let. Tato zpráva potvrdila, že trh s bydlením se dostal na správnou kolej a pokračuje v posilování. Změny cen nemovitostí měřené pomocí indexu S&P/Case-Shiller tak od listopadu 2011 zaznamenaly výrazný posun směrem vzhůru. Ekonomové tentokrát předpověděli růst naprosto přesně.

Hypotéční úrokové míry dosahují rekordních minim, což se stává hnacím motorem pro trh nemovitostí. Ceny nemovitostí by tak mohly pokračovat v nastaveném rostoucím trendu. Listopad byl desátým měsícem v řadě, kdy došlo k růstu cen a jde tak o nejdelší sérii růstu od počátku krize v roce 2006. Trh s bydlením se stává nadějí pro vývoj americké ekonomiky v roce 2013, protože by se hlavně v odvětví stavebnictví mohla zvýšit zaměstnanost. Předpokládá se, že letos by rovněž mohly porost zisky zejména firmám ze stavebního sektoru.

Eurodolar na 4hodinovém grafu dokázal prorazit klesající trendovou čáru a posiluje. Od včerejší seance se znovu obchodoval v úzkém pásmu nad supportem 1,34. K většímu růstu bude muset eurodolar nejdříve překonat rezistenci 1,3495 společně s Fibonacciho hladinou 50.
 


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.