Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Centrální banky nepřekvapily trhy, analýza EUR/GBP

04.07.2013 | 14:54 0 Komentářů

Britská centrální banka (BOE) dnes rozhodla o úrokových sazbách a částce věnované na stimulaci ekonomiky (Asset Purchase Facility). Podle očekávání nedošlo k žádné změně, sazby zůstanou na 0,5 procentu a vyhrazené částka na nákup aktiv na hodnotě 375 miliard liber. Právě tato investice byla v posledních měsících často diskutovaná a příznivci dnes už bývalého guvernéra Mervyna Kinga žádali o navýšení na 400 miliard liber. BOE bude i nadále cílit na snížení inflace ze současných 2,7 procent na 2,0 procenta. Zápis z dnešního jednání bude zveřejněn 17.července.

 

Evropská centrální banka zachovala nezměněné úrokové sazby na 0,5 procentu. Dnešní zasedání se tak obešlo bez jakýchkoliv změn. ECB již v minulosti několikrát naznačila, že se nebojí přistoupit k dalším krokům k rozvolnění monetární politiky. Mluvilo se dokonce o zavedení negativních úrokových sazeb, do budoucna tak nelze vyloučit další snižování sazeb.

 

EUR/GBP nabralo na volatilitě během zasedání centrálních bank. Během poslední hodiny došlo k prudkému oslabení britské libry a trh tak momentálně opouští konsolidační obdélník. Po dlouhé době se tak objevila šance na nový trend. Panuje zde však velká obava z falešného průrazu a je velmi pravděpodobné, že se trh navrátí zpátky do pásma mezi 0,86-0,84.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.