Sobota 31. července. Svátek má Ignác.

Centrální bankéři v Jackson Hole vítr do plachet americkým akciím nepřinesli

26.08.2016 | 19:30 0 Komentářů

Po zeleném úvodu se americké akciové indexy v návaznosti na projev viceguvernéra FEDu Stanleyho Fischera přehouply do mírně červených hodnot. Široký akciový index S&P aktuálně ztrácí 0,22 %. Tradiční index Dow Jones oslabuje o 0,31 % a technologický index Nasdaq se obchoduje na totožných úrovních jako při včerejším závěru.

Dlouho očekávaný projev Janet Yellen z amerického Jackson Hole vlil nejprve do žil investorů optimismus postavený na přesvědčení tržních účastníků o pozdějším zvyšování úrokových sazeb v USA. Ten posléze zchladil viceguvernér FEDu Stanley Fischer komentářem, že projev guvernérky FEDu je konzistentní s možností zvýšení úrokových sazeb již na příštím zářijovém zasedání FOMC. Tržní účastníci aktuálně očekávají zářijové zvýšení sazeb s 32% pravděpodobností a 60% pravděpodobnost přikládají možnosti zvýšení sazeb na prosincovém zasedání.

V rámci jednotlivých sektorů dnes nejvíce ztrácí defenzivní telekomunikační sektor (-1 %) a utility (-0,97 %). V mírně kladných hodnotách se drží sektor zdravotní péče (+0,1 %) a informační technologie.

Nejvíce rostoucím akciovým titulem v rámci indexu S&P 500 je softwarová společnost Autodesk (ADSK). Společnost specializující se na 3D grafiku překonala reportovanými výsledky odhady analytiků a její akcie aktuálně přidávají 8 %. Kosmetická společnost Ulta Salon, Cosmetics & Fragrance (ULTA) naopak za očekáváním analytiků představenými výsledky zaostala a její akcie se při 6% propadu drží na chvostu indexu S&P 500.

Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.