Sobota 17. dubna. Svátek má Rudolf.

Cena živého skotu pravděpodobně dále klesne

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Trh s živým skotem, neboli live cattle, prochází klesajícím trendem již od začátku ledna letošního roku. V tomto trendu cena postupně nabízí korekce směrem nahoru, při nich je možné vstupovat do short pozic a zúčastnit se tak dalšího poklesu. V současné době se opět naskytla takováto příležitost. Z technického hlediska totiž vytvořila tzv. skrytou divergenci vůči indikátoru RSI (14), což znamená nesoulad pohybu ceny a daného indikátoru. Tento typ divergence je příležitostí vstoupit směrem do průběžného trendu. V tomto případě tedy do short pozic. Aktuální kontrakt s dodáním v červnu se obchoduje na ceně 122,625 USc za libru.
Graf: Denní cena live cattle v USc za libru upravená o efekt rolování (Zdroj:CSI)
and#160;
NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.