Středa 14. dubna. Svátek má Vincenc.

Cena zemního plynu roste

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Včerejší údaje o zásobách plynu poslaly jeho cenu na desetiměsíční maxima. Zásoby vzrostly o 31B, ale analytici očekávaly růst zásob o 35B. Z technického pohledu trh prorazil rezistenci v podobě rostoucí trendové linie (Graf č.1). Plyn je od března loňského roku v rostoucím trendu a od té doby jeho cena na burze vzrostla o více než 130%. Další úrovní, kde by se cena mohla zastavit, je možné pozorovat na ceně 5 USD/mmBtu (Graf č.2). Aktuální cena kontraktu s dodáním v květnu je 4,417 USD/mmBtu.
Graf č.1: Denní cena plynu v USD za mmBtu neupravená o efekt rolování (Zdroj: Colosseum)

Graf č.2: Týenní cena plynu v USD za mmBtu neupravená o efekt rolování (Zdroj: Colosseum)

and#160;
and#160;
NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.