Pondělí 29. listopadu. Svátek má Zina.

Cena transakce v rámci zrychleného prodeje 2,3 % akcií České zbrojovky byla stanovena na 476 Kč

16.11.2021 | 23:49 0 Komentářů

Zrychlený prodej (úpis) 2,3 % akcií České zbrojovky Group (CZG) proběhl za cenu 476 Kč. CZG to dnes večer oznámila ve své tiskové zprávě. O záměru části akcionářů prodat balík akcií CZG (v absolutním vyjádření se jedná o 770 tis. kusů) jsme informovali zde.

Zrychlený úpis tak proběhl se 7,4% diskontem vůči dnešnímu závěrečnému kurzu 514 Kč. Ocenění v rámci zrychleného úpisu je v souladu s naší cílovou cenou 476 Kč a odpovídá 7,6násobku námi očekávané EBITDA v příštím roce, kdy by se již měl plně projevovat příspěvek letošní akvizice v podobě amerického Coltu. Vůči konkurenčním zbrojařským společnostem se akcie CZG obchodují s určitou prémií, když např. americký Sturm Ruger je ohodnocen na 6,4x EV/EBITDA, průměr trhu se pak pohybuje na úrovni 5,6násobku. Trh tak v současnosti oceňuje akcie CZG ve srovnání s konkurencí o něco výše, což je dle našeho názoru způsobeno souběhem několika faktorů, ať už v podobě pozitivního náhledu investorů na letošní akvizici Coltu, příznivého vývoje hospodaření v prvním letošním pololetí či např. rozumné po-akviziční úrovně zadlužení indikující silnou likvidní pozici společnosti.

Akcie CZG dnes pod vlivem oznámeného zrychleného prodeje oslabily o 3,4% na 514 Kč. Ve čtvrtek při otevření trhu lze očekávat úrovně poblíž 476 Kč.

Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.