Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Cena rýže dále klesá

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Zásoby rýže rostou na nejvyšší úroveň za posledních 12 let. Americké ministerstvo zemědělství odhaduje, že globální rezervy dosáhnou 108,6 milionů tun v období 2013/14. Rozšíření produkce rýže a zásob znamená nižší globální poptávku po dovozech, jejíž pokles je Organizací spojených národů odhadován na 37,6 milionů tun. Jedná se o nejnižší hodnotu za poslední čtyři roky. Jak ukazují údaje USDA, globální zásoby rýže se od období 2006/07 zvedly o 44 %. Cena rýže na burze Chicago Mercantile Exchange se od poloviny června propadla o téměř 10,5 %. Pohybuje se v mírně klesajícím kanále a aktuálně se blíží k jeho spodní linii. Vstupovat do krátkodobých nákupních pozic je vhodné až když cena dosáhne uvedené linie a odrazí se směrem vzhůru. Pokud ale trh propadne přes danou úroveň, může přijít další pokles.
Graf: Týdenní cena rýže v USD za cwt upravená o efekt rolování (Zdroj:CSI)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.
and#160;

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.