Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Cena plynu prudce roste

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

I přes pokles spotřeby plynu vyhnala další očekávaná vlna mrazivého počasí v USA včera jeho cenu téměř o 9 procent vzhůru. Díky mrazům domácnosti na celém středozápadě a severovýchodě USA spotřebovávají rekordní množství plynu. Meteorologové předpovídají, že chladné počasí přetrvá do poloviny února. Za dnešní den cena plynu roste o více než 7 procent a překonala tak čtyřleté maximum, které bylo stanoveno minulou středu.
Graf č.1: Spotřeba zemního plynu v USA v milionech kubických stop za den (Zdroj: Bloomberg)
and#160;
Graf č.2: Denní cena futures kontraktu na zemní plyn neočištěná od efektu rolování (Zdroj: Colosseum, a.s.)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
and#160;
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.
and#160;

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.