Neděle 27. září. Svátek má Jonáš.

Cena elektřiny klesla pod 30 EUR/MWh; spekuluje se o vyřazení RWE z indexu Eurostoxx 50

24.08.2015 | 11:40 0 Komentářů

Spolu s propadem akciových trhů a cen komodit je níže i elektřina obchodovaná v Německu. Roční kontrakty base-load (elektřina dodávána po celý den) s dodáním v příštím roce klesla pod 30 EUR/MWh. Následující graf ukazuje vývoj cen elektřiny za posledních 12 měsíců v eurech.

Uhlí s dodáním v příštím roce v přístavech ARA (Amsterdam-Rotterdam-Antwerp) dnes klesají o 1,4 % na 51,80 dolaru za tunu. Následující graf ukazuje vývoj cen uhlí za posledních 12 měsíců v dolarech za tunu.

Energetická společnost RWE klesá již devátý den v řadě, což je nejdelší pokles od roku 2011. Akcie této společnosti trhají historické rekordy. Energetický sektor v Německu se již roky potýká s problémy se změnou koncepce energetické politiky.

Někteří analytici zmiňují možnost, že se RWE vyřadí z indexu Euro Stoxx 50. Příští revize tohoto indexu by měla být 21. září. Jednalo by se o významnou zprávu, která by podle některých analytiků mohla zapříčinit další pokles cen a do jisté míry by vysvětlovala, proč RWE klesala podstatně více než konkurenční společnosti. O potenciálním vyřazení RWE z indexu hovořil analytik Sven Diermeier z institutu Independent Research GmbH.

Zdroj: Bloomberg

Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.