Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Cena dluhopisů pokračuje v růstu

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Americké a evropské dluhopisy prošly cenovou korekcí růstového trendu a dle technické analýzy je možné, že se opět jejich ceny vrátí k růstu. Graf ukazuje cenu futures kontraktu na dluhopis tzv. euro bund, který je vydávaný německou a švýcarskou vládou se splatností 8,5 až 10,5 let. Na hladině 144,5 bodů je patrná předchozí rezistence, kterou trh testoval od června loňského roku a k jejímu proražení došlo letos v březnu. Následně trh vyrazil směrem vzhůru a korekce shodila cenu zpět na úroveň rezistence. V tento moment se ale rezistence mění na support a od něho se cena odráží zpět nahoru. Je to příhodný moment pro vstup do long pozic.
Graf: Denní cena evropského dluhopisu Euro Bund v bodech upravená o efekt rolování (Zdroj:CSI)

NA TUTO ZPRÁVU SE MŮŽE VZTAHOVAT VYHLÁŠKA Č. 114/2006 SB., O POCTIVÉ PREZENTACI INVESTIČNÍCH DOPORUČENÍ. V TÉTO ZPRÁVĚ JE UVEDENA OSOBA, KTERÁ PRO SPOLEČNOST TUTO ZPRÁVU VYTVOŘILA NEBO PŘIPRAVILA. SPRÁVNÍM ÚŘADEM, KTERÝ NAD SPOLEČNOSTÍ VYKONÁVÁ DOZOR, JE ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA. DLE NÁZORU SPOLEČNOSTI NEEXISTUJÍ OKOLNOSTI, KTERÉ BY MOHLY NARUŠIT OBJEKTIVITU TÉTO ZPRÁVY. ODMĚNA OSOB, KTERÉ SE PODÍLELY NA TVORBĚ TÉTO ZPRÁVY, NENÍ ODVOZENA OD OBCHODŮ SPOLEČNOSTI. PŘÍPADNÝ STŘET ZÁJMŮ VE VZTAHU K TÉTO ZPRÁVĚ JE UPRAVEN VNITŘNÍMI PŘEDPISY SPOLEČNOSTI.
VÝSLEDKY MINULÉHO OBDOBÍ NEJSOU ŽÁDNOU ZÁRUKOU PRO BUDOUCÍ VÝVOJ. OBCHODOVÁNÍ NAand#160;FINANČNÍCH TRZÍCH JE RIZIKOVÉ. MOŽNOST ZTRÁTY NELZE VYLOUČIT A KAŽDÝ OBCHOD JE SPOJEN S URČITÝM RIZIKEM. DŘÍVE, NEŽ SE ROZHODNETE INVESTOVAT, SI PŘEČTĚTE POUČENÍand#160;Oand#160;RIZICÍCH.

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.