Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Bývalý CEO Uberu prodal akcie firmy v hodnotě 882 mil. USD

19.11.2019 | 15:58 0 Komentářů

Zakladatel UBERU a člen valné hromady Travis Kalanick prodal akcie UBERU za více než 170 mil. USD během posledních třech dní. Kalanick v současné době zakládá podnik s názvem CloudKitchens, který je z velké části financován Arabskou vládní agenturou SFD.

Zakladatel UBERU a jeho bývalý ředitel Travis Kalanick v posledním týdnu a během pondělí prodal akcie UBERU v hodnotě převyšující 170 mil. USD. Od doby, co vypršela tzv. „lock up period“ (Doba, kterou musí strategický investor vyčkat s prodejem upsaných akcií, po uvedení emise na veřejně obchodované trhy) již prodal jeho akcie v přibližné hodnotě 882 mil. USD.

Lock up period

Když v toto roce skončila „lock up period“, tak Kalanick byl jedním z investorů, kteří akcie společnosti poslaly dolů. Bývalý generální ředitel UBERU, který byl sesazen z ředitelského postu kvůli obavám, že vytváří „nezdravé klima“ ve firmě, prodal již dříve v tomto měsíci akcie UBERU za více než 700 mil. USD.

Další akcie v hodnotě přibližně 171 mil. USD prodal od 14. listopadu a celkově tak prodal akcie v hodnotě převyšující 882 mil. USD od 6. listopadu.

Propad akcií podniku

Od vstupu UBERU na burzu akcie spadly o 15 amerických dolarů z počátečních 42 USD na akcii. Současná tržní kapitalizace se pohybuje okolo 45 mld. USD oproti 70 mld. USD na konci svého prvního dne.

Kalanick stále vlastní více než 65 milionů akcií UBERU a přes jeho současný vztah se společnosti po obvinění ze sexuálního zneužívání a diskriminace na pracovišti je stále členem valné hromady a byl přítomen na newyorské burze během jejího IPO.

Kalanickový nedávné prodeje můžou signalizovat jeho zájem v jiných investicích jako je například projekt CloudKitchens, který je jeho posledním start-upem. Ten se chystá pronajímat restauracím prostory pro restaurace se silnou orientací na rozvor jídla.

Nový start-up ex-šéfa UBERU naleznete po kliknutí.

Akcie UBER během úterní seance posilují o 1,20 %.

Uber Technologies Inc (UBER) +1,2 % na 27,07 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 46,2 P/E
Vývoj za letošní rok (%) +#N/A N/A Očekávané P/E
52týdenní minimum (USD) 25,6 Prům. cílová cena (USD) 45,1
52týdenní maximum (USD) 47,1 Dividendový výnos (%)

 

Zdroj: Bloomberg, CNBC

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.