Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

BuzzFeed údajně vstoupí na burzu skrz speciální akviziční společnost, chce přilákat inzerenty

24.06.2021 | 13:40 0 Komentářů

Americká mediální společnost BuzzFeed je blízko dohodě o sloučení se speciální akviziční společností za účelem vstupu na burzu. Tímto chce dosáhnout navýšení kapitálu, za který plánuje uskutečnit akvizice konkurenčních společností, zvýšit tak rozsah podnikání a přilákat více reklamních inzerentů.

 

BuzzFeed se blíží dohodě o vstup na burzu skrz sloučení se speciální akviziční společností 890 5th Avenue Partners Inc. Zprávu přinesly deníku The Wall Street Journal nejmenované zdroje obeznámené se situací.

Dle těchto zdrojů by měl dohodu ještě tento týden oznámit CEO společnosti Jonah Peretti. Součástí plánu je následná akvizice konkurenčních médií jako např. Complex Networks, digitálního vydavatele se zaměřením na tzv. streetwear módu, hudbu a pop kulturu.

BuzzFeed tak plánuje dosáhnout většího rozsahu, aby mohl lépe soupeřit o reklamní inzerenty s konkurenčními giganty jako Google, Amazon či Facebook.

The WSJ komentuje, že větší rozsah podnikání nemusí pro BuzzFeed nutně znamenat výrazné zvýšení výnosů z reklam. Většina růstu v této oblasti již v posledních letech šla směrem k výše zmíněným gigantům. Tato trojice v roce 2019 držela na americkém digitálním reklamním trhu 80% podíl a v roce 2020 90% podíl, odkazuje The WSJ na analýzu od reklamní agentury GroupM.

Zdroj: The Wall Street Journal

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.