Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

BuzzFeed potvrdil vstup na burzu skrz akviziční společnost a oznámil plán na koupi Complex Networks

25.06.2021 | 16:51 0 Komentářů

Americká mediální společnost BuzzFeed potvrdila dřívější zprávy o jejím plánovaném sloučení se speciální akviziční společností 890 Fifth Avenue Partners, Inc., oznámila také záměr koupit konkurenční Complex Networks.

 

Společnost BuzzFeed oficiálně potvrdila včerejší zprávu o jejím sloučení se speciální akviziční společností (SPAC) 890 Fifth Avenue Partners, Inc. za účelem vstupu na burzu. Tato SPAC má v současnosti na svém svěřeneckém účtu k dispozici 288 mil. USD.

Implikované ocenění BuzFeedu činí 1,5 mld.USD. Dokončení transakce je očekáváno k závěru kalendářního roku 2021. Mateřská společnost bude vystupovat pod názvem BuzzFeed Inc. a její kmenové akcie se budou obchodovat na burze pod tickerem „BZFD“.

BuzzFeed společně s touto zprávou oznámila, že zajistila vydání konvertibilních dluhopisů v hodnotě 150 mil. USD.

Zároveň zveřejnila plán na akvizici konkurenční společnosti Complex Networks, která se v globálním měřítku těší zájmu mileniálů a generace Z prostřednictvím vydávání mediálního obsahu mixujícím témata pouliční módy, hudby a sportu.

Kromě této nově koupené společnosti pak budou pod BuzzFeed spadat online média BuzzFeed News, HuffPost News, zábavní značka BuzzFeed, Tasty Lifestyle Brands a další značky zaměřené na životní styl a identitu.

Akcie SPAC 890 Fifth Avenue Partners na NASDAQ pod tickerem ENFA rostou o 0,30 % na 9,91 USD.

Zdroj: Business Wire

Matěj Švanda
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.