Neděle 09. května. Svátek má Ctibor.

Burzám v zámoří se dnes nedaří

13.01.2014 | 20:31 0 Komentářů

S&P +0,16%, DJIA +0,09%, Nasdaq +0,3%

Americké trhy dnes po hledání směru v první polovině obchodního dnes nakonec zvolil směr pohybu dolů. „Tahouny" směrem dolů jsou především akcie ze sektoru těžby ropy a plynu, ze sektoru služeb a telekomunikací. Akciím nesvědčí vyjádření Atlantského šéfa FEDu Lockharta, který prohlásil, že americká ekonomika je v solidní kondici a že bude podporovat další škrty kvantitativních stimulů. Trhy tak vykazují značnou skepsi a vzhlížejí k výsledkové sezóně (již zítra reportuje JPM a Wells Fargo) a k záplavě makrodat tento týden (nezaměstnanost a inflace ve čtvrtek).

Rostoucích společností je dnes jako šafránu, přece se však nějaké najdou. Společnost Merck & Co., Inc. (MRK +6,62%) dnes ohlásila, že očekává brzké schválení nového léku na rakovinu od agentury FDA. Akcie tohoto giganta v sektoru zdravotní péče se tak obchodují nejvýš od začátku roku 2008.

Naopak špatný den zažívají akcionáři Symantecu (SYMC -4,01%), který obdržel prodejní doporučení od analytiků z Morgan Stanley.

Opět na jako horské dráze se dnes musí cítit investoři do plynu (NG), který připisuje slušných 5,35%. Za prudkým pohybem vzhůru stojí spekulace, že data o zásobách (16.1. v 16:30) budou podstatně horší než předpoklady. Podobných cenových výkyvů na této komoditě nejspíš ještě několik uvidíme.

Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.