Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Burza narostla a bere si dnes oddechový čas

20.05.2008 | 00:00 0 Komentářů

Po sérii několikadenních růstů si dnes dopoledne vybírá domácí burza oddechový čas. Zřejmé je to především u akcií NWR, které po silném nástupu na burzu a vydatném posilování v posledních dnech odevzdávají část rychlých zisků. Obrátily včerejší strmý růst a dnes klesají o 3,5%.
Náladu však asi nejlépe vystihne index PX, který je mírných 0,3% v minusu.
Na index působí nejvíce ztráty ČEZ, jenž byl včera rozkolísán rozporuplnými doporučeními velkých investičních bank. Procento ztrácí i Komerční banka.
Naopak prodlouženou rally ve všeobecně poklidné atmosféře zažívá Zentiva. Včera ohlásila nečekaně dobré výsledky za první čtvrtletí letošního roku a posílila o několik procent. Dnes dopoledne přidává ještě několik desetin procenta. Akcie Zentivy jsou v poslední době v centru pozornosti díky schylující se válce velkých akcionářů o ovládnutí společnosti. Výraznějších kladných hodnot dosahuje ještě CME, které se probírá z útlumu několika posledních dní.
Změny ostatních titulů, ať kladné nebo záporné, jsou již menšího významu.
Do dnešního obchodování by mohly výraznějším způsobem zasáhnout ještě hodnoty makroekonomických indikátorů sledující vývoj cenové hladiny v USA, ohlašované v pozdním odpoledni.

Roman Skalický

Zdroj:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.