Středa 19. června. Svátek má Leoš.

Bundesbank v nejistotě ohledně spojení Deutsche Bank a Commerzbank

19.03.2019 | 10:53 0 Komentářů

Deutsche Bundesbank uvedla, že při svém rozhodování ignoruje politické cíle, mezi něž patří například zajmy německého ministra financí, který by rád viděl jednoho „šampióna“ v bankovnictví.

Deutsche Bundesbank; Autor: [Deutsche Bundesbank]

Deutsche Bundesbank, jeden z klíčových německých finančních kontrolorů, jasně uvedla, že při rozhodování o případné fúzi mezi Deutsche Bank a Commerzbank ignoruje politické cíle.

Joachim Wuermeling, člen představenstva německé centrální banky, v úterý na konferenci ve Frankfurtu uvedl, že touha k vytvoření velké společnosti není relevantní kategorii pro dozorčí orgán.

Jeho poznámka byla reakcí na zájmy německého ministra financí, Olafa Scholze, jehož politickou ambicí je vytvořit „národního šampiona“ v bankovnictví sloučením dvou německých bank.

Deutsche Bank a Commerzbank v neděli oznámily, že zahájily formální rozhovory týkající se sloučení, čímž by došlo k vytvoření druhé největší banky v eurozóně, když by celková hodnota jejich aktiv činila 1,9 trilionu euro.

Joachim Wuermeling poukázal na to, že taková dohoda vyžaduje souhlas regulačních úřadů a zdůraznila, že orgány mají neutrální postoj k potenciální fúzi.

Centrální bankéř zdůraznil, že potenciální nově vzniklá banka potřebuje životaschopný a udržitelný obchodní model, aby získala souhlas regulátora.

Zdroj: The Financial Times

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.