Sobota 15. května. Svátek má Žofie.

Bundesbank připouští, že německá ekonomika může spadnout ve 3Q do recese

22.10.2019 | 14:58 0 Komentářů

Bundesbank připouští možnost recese, když v pravidelném měsíčním reportu vnímá pravděpodobnost poklesu HDP ve třetím čtvrtletí jako nezanedbatelnou. Německá ekonomika by tím pádem technicky spadla do recese, a to po šesti letech.

Výsledek obrázku pro bundesbank

Centrální banka ve svém pravidelném měsičním reportu informovala o tom, že německá ekonomika možná ve třetím čtvrtletí zaznamená druhý po sobě jdoucí mezikvartální pokles HDP, čímž by technicky spadla do fáze recese. V Německu by se tak jednalo o první recesi po šesti letech. Zároveň však Bundesbank dodává, že neočekává žádný výrazný setrvalý propad ekonomiky.

Bundesbank v reportu uvádí, že exportně orientovaný manufakturní sektor pokračuje ve zpomalování i ve třetím čtvrtletí, zatímco na domácí poptávku orientované sektory nadále slušně rostou. Centrální banka dodává, že pokračující dobrá situace na trhu práce vytváří stále příznivé vyhlídky pro spotřební aktivitu domácností.

HDP Německa ve druhém čtvrtletí mezikvartálně pokleslo o 0,1 %, v prvním čtvrtletí ještě rostlo, a to o 0,4 %. Očekávání ohledně mírného poklesu HDP Bundesbank komunikkovala již dříve.

 

Zdroj: The Financial Times

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.