Čtvrtek 22. října. Svátek má Sabina.

Britský operátor Everything Everywhere získal povolení pro využití nové technologie LTE

21.08.2012 | 10:33 0 Komentářů

Britský největší telefonní operátor Everything Everywhere, jenž je ve společném vlastnictví Deutsche Telekom (DTE) a France Telecom (FTE), získal povolení od tamních úřadů k zahájení poskytování rychlejšího přenosu dat pomocí nové technologie LTE.

Britský telekomunikační regulátor Ofcom uvedl, že operátor může od 11. září využít licence pro pásmo 1800 megahertzů a začít rozšiřovat rychlejší technologii LTE. Dále uvedl, že dané povolení bude znamenat značný přínos pro spotřebitele a zároveň nenaruší fungující konkurenční prostředí na britském trhu. Naopak pozdržení by podle něj znamenalo zbytečnou újmu pro spotřebitele.

Rozhodnutí regulátorů se ovšem vůbec nelíbí operátorovi Vodafone (VOD), který jím byl prý „šokován" a podle něj úřad nabídl Everything Everywhere značnou konkurenční výhodu oproti ostatním. Vodafone a španělská Telefonica (TEF) totiž musí teprve počkat na nadcházející aukce volných kmitočtů, aby novou technologii LTE mohly využít. Aukce by se měly konat ke konci roku a reálně by tak mohly využívat rychlejší technologii až od roku 2013.

Zdroj: Bloomberg

Áron Berezkin
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.