Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Britské firmy by v nejhorším případě mohly dát volno až 20 % svých zaměstnanců

03.03.2020 | 12:57 0 Komentářů

Britská vláda v úterý vydala prohlášení k situaci koronaviru. V nejhorším případě by britské firmy mohly poslat domů až pětinu svých zaměstnanců.

Britské firmy by mohly být nuceny dát až 20 % svým zaměstnancům volno během vrcholu šíření nákazy koronaviru. Britská vláda v úterý zveřejnila svůj plán jak se vypořádat s nákazou včetně nejhoršího scénáře, v němž by asi pětina pracovní síly Velké Británie musela být, to představuje asi 6 milionů lidí. To by následně mohlo spustit řetězovou reakci. Podle britské vlády by vrchol nákazy mohl trvat přibližně tři týdny.

Premiér Boris Johnson představil soubor zdravotních opatření po tom, co byl širokou veřejností kritizován pro svůj laxní přístup. Uvedl, že je připraven zavřít školy a zrušit veřejné akce, ačkoliv odborníci o nutnosti těchto zákroků nejsou přesvědčeni.

Johnson uvedl, že rozumí obavám veřejnosti ohledně šíření viru a přiznal, že v dalším období je velice pravděpodobné jeho rozšíření na území Británie. Zároveň dodal, že se vláda připravuje na všechny možnosti a zachování bezpečí v zemi je pro ni hlavní prioritou.

Zdroj: Bloomberg

Tomáš Novák
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.