Úterý 13. dubna. Svátek má Aleš.

Britská výroba roste pomaleji, než se očekávalo, analýza EUR/GBP

07.02.2014 | 12:15 0 Komentářů

Britským společnostem se podařilo v prosinci zvýšit výrobní produkci, meziměsíčně došlo k expanzi o 0,3 procenta. Navzdory růstu jde o zklamání, protože se počítalo až s dvojnásobným tempem. Průmyslová produkce si ve stejném období polepšila o 0,4 procenta, což je o 0,3 procenta pod očekáváními. Za poslední tři měsíce roku 2013 se průmysl zvedl o 0,5 procenta a výroba o 0,7 procenta. Obchodní deficit ve Velké Británii se v posledním měsíci loňského roku dočkal snížení na 7,7 miliard liber a dosáhl tak nejlepšího výsledku od července 2012. Vývoz posílil o 1,9 procenta a import ztratil 4,7 procenta.

Německá průmyslová produkce zpomalila v prosinci o 0,6 procenta a negativně tak překvapila trhy, protože se počítalo s 0,5 procentním růstem. Po silném listopadovém zisku 2,4 procenta (pozitivně revidovaný výsledek) tak přišlo vystřízlivění.

EUR/GBP sice dokázalo prorazit rezistenční trendovou linii, nicméně pohyb vzhůru zůstává limitován dlouhodobou klesající linií a rezistencí 0,8340. Krátkodobě se trh drží uvnitř rostoucího kanálu a mohl by ještě jednou zkusit zdolání odporů. Výhledově se však u této úrovně počítá se selháním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.