Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Britská média tvrdí, že Boris Johnson hodlá zákonem omezit možnost prodloužení přechodného období

17.12.2019 | 11:30 0 Komentářů

Přechodná doba je přitom považována za klíčovou i z toho hlediska, že právě v jejím průběhu by měla být dojednána obchodní dohoda mezi Británií a EU.

Britská lokální média dnes přišla s informací, že britský premiér Boris Johnson plánuje prosadit legislativní cestou zákon, který by zakázal případné prodloužení přechodného období, které je v současnosti stanoveno do konce prosince 2020. Dosavadní dohoda o rozluce obsahuje možnost prodloužení tohoto tranzitního období až o dva roky, pokud se na tom obě strany dohodnou.

Přechodná doba je přitom považována za klíčovou i z toho hlediska, že právě v jejím průběhu by měla být dojednána obchodní dohoda mezi Británií a EU. Mnoho analytiků je silně skeptických, že za tak krátkou dobu by se podařilo vyjednat oběma stranám „kvalitní“ dohodu o vzájemných obchodních vztazích po faktickém odchodu VB setrvání v EU.

Samotná Johnsonem dojednaná rozvodová dohoda by se mohla začít opět projednávat v dolní komoře britského parlamentu už koncem tohoto pracovního týdne.

 

 

Zdroj: CNBC

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Miloslav Blín
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.