Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Britská libra i euro značně oslabily po projevu centrálních bankéřů

01.01.1970 | 01:00 0 Komentářů

Britská libra oslabila ve všech měnových párech v reakci na prohlášení představitelů centrální banky (14:00), kteří oznámili, že trhy falešně věří, že centrální banka bude v blízké době zvedat úrokové míry. Guvernérem britské centrální banky se po Siru Mervynu Kingovi stal Mark Carney. Na posledním slyšení v britském parlamentu 26. června hodnotil bývalý guvernér britské centrální banky Sir Mervyn King vývoj cen aktiv značně pesimisticky: „Nízké úrokové míry po celém světě jsou zodpovědné za velmi vysoké ceny aktiv. To není udržitelné. V budoucnosti bude velká výzva, když se úrokové míry budou vracet na normální úroveň. Ceny aktiv spadnou na přirozenou úroveň. Pokud úroveň zadlužení nebude do té doby snížena, tak vznikne značný problém se solventností nejen finančních institucí.“
Mark Carney, v minulosti třináct let zaměstnaný u investiční banky Goldman Sachs, na post guvernéra přechází z kanadské centrální banky. Rozhodnutí nezvedat v brzké době úrokové míry nastavené na 0,5 % padlo na prvním setkání bankovní rady v novém složení. Ceny domů meziročně v Británii vzrostly o 3,7 %. Ekonomika jeví známky hospodářského oživení. Další oslabení kurzu může britské ekonomice dále pomoci.
Graf č.1: EURGBP M1 (Colosseum Metatrader 5)

Podobný postoj jako britští bankéři zaujal také guvernér ECB Draghi, který dnes (14:30) uvedl, že „ECB nebude v dohledné budoucnosti zvedat klíčové úrokové míry“.
Graf č.2: EURUSD M1 (Colosseum Metatrader 5)

and#160;

Zdroj: Colosseum

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.