Čtvrtek 06. května. Svátek má Radoslav.

Britská inflace na 4letém minimu, analýza EUR/GBP

14.01.2014 | 11:30 0 Komentářů

Růst inflace se ve Velké Británii propadl na nejpomalejší tempo od listopadu 2009. Dnes zveřejněný index spotřebitelských cen (CPI) ukázal prosincový meziroční růst o 2,0 procenta. Predikce ekonomů počítaly s udržením 2,1 procentního tempa. Míra inflace tak předčasně zasáhla cíl britské centrální banky (BOE) poprvé za poslední 4 roky a otevřela debatu kolem budoucího zvýšení úrokových sazeb. Stále však platí, že nedojde ke zvýšení, dokud míra nezaměstnanosti neklesne na 7,0 procent. Největší zásluhu na poklesu cenové hladiny měly tentokrát potraviny, hlavně ovoce a maso.  Jádrový index spotřebitelských cen (Core CPI) očištěný o ceny energií, potravin, alkoholu a tabáku vzrostl meziročně jen 1,7 procenta.

Průmyslová produkce eurozóny se po nepovedeném říjnovém výsledku vrátila opět k růstu. V meziměsíčním srovnání si listopad polepšil o 1,8 procenta a dokázal tak překonat odhad ekonomů, ten počítal s posílením o 1,6 procenta. V Evropské unie posílil průmysl meziměsíčně o 1,5 procenta. V meziročním měření si eurozóna shodně s EU polepšila o 3,0 procenta.

EUR/GBP má šanci posílit díky dopoledním událostem. Vynikající výsledek průmyslové produkce eurozóny by mohl dopomoci páru k dosažení vyznačeného odporu. V současnosti trh podporuje support 0,8328, klouzavý průměr 100 a býčí divergence. Výhled by negovalo uzavření pod klouzavým průměrem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.