Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Bristol-Myers Squibb přinesla výsledky za první kvartál a aktualizovala svůj hospodářský výhled

07.05.2020 | 17:14 0 Komentářů

Farmaceutická společnost Bristol-Myers Squibb dnes ohlásila, že za první kvartál fiskálního roku tržeb ve výši 10,8 mld. USD a EPS adj. na úrovni 1,72 USD/akcii. Analytický konsenzus se u ukazatele tržeb vytvořil při 9,9 mld. USD a u EPS adj. pak na hodnotě 1,55 USD/akcii, jak uvádí analytici z Earnings Whispers. Hospodářský výhled pro letošní rok došel aktualizace, nicméně to se netýká ukazatele EPS adj., který zůstává nadále projektován v rozmezí 6,00 – 6,20 USD/akcii.

Hospodářské výsledky
Farmaceutická společnost Bristol-Myers Squibb dnes ohlásila, že za první kvartál fiskálního roku zažila 82% nárůst tržeb na celkových 10,8 mld. USD. Skokový nárůst byl však způsoben akvizicí společnosti Celgene. Při očištění o akvizici byl růst „pouhých“ 13 % a při dalším očištění o dopady probíhající pandemie COVID-19 měly tržby vzrůst zhruba o 8 %.

 

Výkonnost jednotlivých značek společnosti v 1QFY20.
Zdroj: Bristol-Myers Squibb

 

Výdaje na investice a výzkum dosáhly 2,4 mld. USD, nicméně nárůst o 1 mld. USD jde opět čistě na vrub již zmíněné akvizici.

Čistá ztráta činila v tomto období 775 mil. USD, pro srovnání v loni vykázán zisk 1,72 mld. USD. EPS tak činil -0,33 USD/akcii. EPS adj. však skončil o poznání výše, na 1,72 USD/akcii. Na účetní ztrátě se totiž podepsaly zvýšené náklady na akvizice a integraci v rámci farmaceutické skupiny, zaúčtování nákupní ceny nově nabytých aktiv a reálné hodnoty (fair value) aktiv, které společnost již dříve držela.

Analytický konsenzus se u ukazatele tržeb vytvořil při 9,9 mld. USD a u EPS adj. pak na hodnotě 1,55 USD/akcii, jak uvádí analytici z Earnings Whispers.

Hospodářský výhled
Bristol-Myers Squibb přistoupila z důvodu probíhající pandemie COVID-19 k aktualizaci svého výhledu hospodaření pro fiskální rok 2020. EPS by měl podle nejnovějšího odhadu skončit mezi 0,37 – 0,57 USD/akcii.

U ukazatele EPS adj. však k žádné úpravě nedošlo a nadále se u něj počítá se 6,00 – 6,20 USD/akcii. Potvrzen byl taktéž výhled pro EPS adj. v roce FY21 v rozmezí 7,15 – 7,45 USD/akcii.

Silnější poptávku z titulu probíhající pandemie očekává společnost v průběhu celého fiskálního roku, od třetího či čtvrtého čtvrtletí by se pak měla poptávka začít stabilizovat.

 

Detailní podoba aktualizovaného výhled pro fiskální rok 2020.
Zdroj: Bristol-Myers Squibb

 

 

Kompletní tisková zpráva k nalezení zde.

 

Vývoj na burze
Akcie společnosti (BMY) v současnosti posilují o 0,33 %.

 

Zdroj: Bristol-Myers Squibb, Earnings Whispers

 

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.