Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Brexitoví vyjednavači zrychlí tempo rozhovorů, EK ochotná vyjednávat ale očekává konkrétní návrhy

30.08.2019 | 08:56 0 Komentářů

Předseda Vlády Jejího Veličenstva uvedl, že začíná vnímat ochotu bavit se nad alternativami podle jeho mínění nedemokratické irské pojistky. vropská Komise vzkázala do Spojeného království, že „dveře zůstávají otevřené“ a „jsou ochotni pracovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu v době vyjednávání“.

Boris Johnson opět zopakoval, že sám stojí o brexit s řádně vyjednanou dohodou, ale případně se musí Velká Británie a EU připravit na scénář bez ní. Předseda Vlády Jejího Veličenstva uvedl, že začíná vnímat ochotu bavit se nad alternativami podle jeho mínění nedemokratické irské pojistky. Zástupci britské vlády údajně ještě zvýší svoji aktivitu a s unijními vyjednavači se budou scházet 2x týdně po dobu jednoho měsíce.

Evropská Komise vzkázala do Spojeného království, že „dveře zůstávají otevřené“ a „jsou ochotni pracovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu v době vyjednávání“. Zopakovali však i to, že si stojí za tím, aby Británie přišla s konkrétními návrhy. Vyjádření evropské exekutivy by tak mohlo značit určitý posun od dřívějších apriorních odsouzení pozměňovat části již vyjednané dohody o rozluce, která byla výsledkem snažení Theresy Mayové a britským parlamentem již natřikrát neprošla.

 

Zdroj: BBC

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Miloslav Blín, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.