Čtvrtek 24. června. Svátek má Jan.

Bostonský Fed oznámil, že banky mohou začít vyplňovat formuláře v rámci Main Street Lending Programu

15.06.2020 | 16:10 0 Komentářů

Bostonský Fed dnes oznámil, že banky mohou začít vyplňovat formuláře v rámci Main Street Lending Programu, který má poskytnout úvěry malým a středním společnostem zasaženým pandemií.

Program spuštěn, banky mohou vyplňovat žádosti

Na webových stránkách regonální bostonské pobočky Fedu se dnes objevila zpráva o startu tzv. Main Street Lending Programu. Věřitelské instituce tak již ode dneška mohou vyplnit žádost o poskytnutí úvěru malým a středním firmám prostřednictvím tohoto programu. Celý program je rozdělen na tři facility, přes něž Fed poskytne 95% část úvěrů, zbylých 5 % zůstává na bankách. Ty nejdříve musí zpracovat žádost od firem a následně ji online vyplnit právě na webových stránkách bostonského Fedu, jenž celý program administrativně obstarává.

Půjčky malým a středním společnostem

Main Street Lending Program by měl poskytnout úvěry v celkové výši až 600 miliard dolarů. Půjčky mohou jít malým a středním společnostem, které byly v solidní finanční kondici před pandemií a současně se jejich podnikání současná situace významně dotkla. Firmy účastnící se programu přitom musí splňovat podmínku počtu zaměstnanců do 15 tisíc nebo tržeb do maximální výše 5 miliard dolarů v minulém roce. Různé druhy úvěrů se pohybují v rozmezí od 250 tisíc dolarů až do 300 milionů dolarů.

O blízkém spuštění programu jsme informovali na konci minulého měsíce zde.

Zdroj: Bloomberg; Boston Fed; Fed

František Mašek, Fio banka, a.s.

František Mašek, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.