Čtvrtek 17. června. Svátek má Adolf.

Boeing zvažuje úpis dluhu a úspory, aby posílil svou pozici

06.01.2020 | 13:27 0 Komentářů

Americký výrobce letadel Boeing zvažuje upsání dalšího dluhu a úspory, aby posílil svou pozici v rámci kauzy 737 MAX.

Společnost Boeing měla na konci září dostupné prostředky ve výši asi 20 mld. USD, hotovost mu tak nedochází. Náklady spojené s kauzou letadel 737 MAX však rostou, a tak chce posílit svou pozici.

Boeing v lednu přerušil výrobu tohoto modelu, díky čemuž uspoří část nákladů, zároveň se však odkládají platby za jejich dodání.

Analytici tak očekávají, že Boeing navýší svůj dluh o asi 5 mld. USD. Na konci 3Q činil dluh společnosti 25,9 mld. USD a analytici odhadují, že do konce roku 2019 dluh klesl na 25,7 mld. USD.

Boeing nyní čeká dokončení akvizice 80% podílu v divizi komerčních letounů brazilské společnosti Embraer za 4 mld. USD, splátky části dluhu a dividendy.

Společnost podle lidí seznámených se situací zároveň zvažuje odklad některých kapitálových výdajů, pozastavení dalších fúzí a akvizic a omezení nákladů na výzkum a vývoj, uvádí deník The Wall Street Journal.

Boeing naposledy upisoval dluh v červenci, kdy si z trhu odnesl 5,5 mld. USD a investoři poptávali dokonce téměř dvojnásobek. Mezitím ratingové agentury Moody’s a S&P Global snížili úvěrové hodnocení o jeden stupeň.

„Pravděpodobně budou schopni získat další peníze velmi jednoduše, jen je to bude stát trochu navíc,“ řekl deníku konzultant Eric Bernardini ze společnosti AlixPartners.

V rámci úpisu nového dluhu by se investoři mohli dozvědět více o vývoji kauzy 737 MAX, odškodném a časovém harmonogramu očekávaného návratu do vzduchu.

Akcie Boeingu (BA) v předburzovní fázi ztrácí 1,1 % na 329,11 USD.

Zdroj: The Wall Street Journal

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.