Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Boeing souhlasil se zaplacením pokuty 17 mil. USD za chyby ve výrobním procesu

27.05.2021 | 14:25 0 Komentářů

Společnost Boeing v rámci vypořádání s Federálním úřadem pro letectví souhlasila se zaplacením pokuty ve výši 17 mil. USD za chyby ve výrobě modelů 737.

Urovnání s úřadem pro letectví, které se týká výrobních problémů dopravních úzkotrupých letadel z let 2015-2019 přichází v době, kdy agentura zpřísnila kontrolu výroby a kvality letadel společnosti Boeing. V rámci urovnání souhlasila společnost, že podnikne potřebné kroky k posílení svých interních kontrol kvality, jejichž součástí je také posouzení regulátora o potenciálním zvýšení výroby modelů 737.

Pokuta se týká dvou výrobních přešlapů, kterých se Boeing dopustil.

V prvním případě dle FAA instaloval Boeing do 759 svých dřívějších modelů letadel 737 a novějších letadel MAX naváděcí systémy se senzory, které nebyly řádně schváleny federálními předpisy.

V druhém případě FAA uvedl, že Boeing neoprávněně požádal o schválení 178 letadel modelů MAX, jehož křídla byla vyrobena z pochybného materiálu, který nevyhovoval federálním předpisům, nebo k nim chyběla adekvátní dokumentace. V tomto případě FAA uvedl, že letecká společnost měla lépe kontrolovat své dodavatele.

Pokud Boeing nedodrží sjednané podmínky o zaplacení pokuty, může společnosti hrozit dodatečná sankce ve výši 10 mil. USD, uvedl úřad FAA.

Akcie Boeing (NYSE: BA) v premarketu rostou o 2,44 % na 247,25 USD.

Zdroj: The Wall Street Journal

Martin Singer
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.